Herbata – co warto o niej wiedzieć, jakie ma zastosowania?

Rodzinne spotkania, wypady ze znajomymi czy chwilowy relaks w zaciszu domowym zdecydowanie nie mogą się obejść bez herbaty. To napar, który pozwoli pozbierać myśli, zrelaksować czy nawet rozgrzać w zimowe dni. Istnieje wiele rodzajów herbaty, które różnią się od siebie smakiem, wyglądem i zapachem. Herbata to także fajny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.

Najpopularniejsze rodzaje herbat

Choć rodzajów herbaty jest naprawdę mnóstwo, to najczęściej wyróżniamy kilka z nich, które są znane praktycznie każdemu. Oto jedne z nich.

– Herbata czerwona charakteryzuje się bardzo intensywnym smakiem. Wspomaga odchudzanie i obniża cholesterol we krwi. Zaleca się ją pić bez dodatku cukru.
– Zielona herbata ma lekko gorzki posmak i żółto zielony odcień naparu. Również obniża poziom cholesterolu, oczyszcza organizm i wstrzymuje proces starzenia.
– Czarna herbata cechuje się wyraźnym i intensywnym smakiem i zapachem. Oczyszcza organizm, wzmacnia szkliwo i ma działanie pobudzające.

Można też wyróżnić napary, które są tylko zaliczane do herbat. Są to między innymi popularne Yerba Mate czy liście Rooibos.

Herbata pomysł na prezent ma właściwości zdrowotne

Zależnie od rodzaju herbaty, mogą one oczyszczać organizm, wspomagają układ trawienny, zmniejszą ryzyko zachorowania na wiele chorób. Dostarczają potrzebnych organizmowi witamin, działają pobudzająco, wspomagają układ krążeniowy, czy pomagają w walce z otyłością. To tylko niektóre z właściwości leczniczych herbaty. Zdrowotnych właściwości jest cała masa.

Oryginalny prezent dla bliskich

Świetnym upominkiem dla obdarowanej osoby może być pudełko herbaty. Przy decydowaniu się na taki rodzaj prezentu, warto zadbać o to, by herbata miała jak najwięcej właściwości zdrowotnych. Istnieją herbaty, które są wydawane na specjalne okazje – wtedy do takiej herbaty dodawane są przykładowo suszone owoce, które podbijają smak zaparzonego naparu. I dodatkowo zachwycają swoim cudownym aromatem. Ten rodzaj prezentu jest doskonałym pomysłem na prezent dla babci lub dziadka.